متاسفانه بیماری کرونا که جوامع امروزه را درگیر کرده، غیر قابل پیش بینی تر از گذشته شده است. در این زمان باید اطلاعات کافی از نحوه انتقال، پیشگیری، درمان و اثرات و مواردی که در پی دارد، داشته باشیم.

در ابتدا برای در نظر گرفتن تدابیر درست، راه های انتقال این بیماری را شرح می دهیم.

 • بیماری کرونا یک بیماری مسری بوده و ابتلا به آن از طریق فرد آلوده امکان پذیر می باشد.
 • در صورت عطسه و یا سرفه، این ویروس در هوا پخش شده و در صورت تنفس، فرد سالم آلوده به این بیماری می شود.
 • با لمس سطوح و وسایل آلوده و دست زدن به چشم و دهان هم این بیماری انتقال پیدا می کند.
 • در صورت آلوده بودن فردی به این بیماری بدون علائم خاص، باز هم بیماری به اشخاص دیگر منقل می شود.

با توجه به موارد ذکر شده به خطرناک بودن و انتقال راحت این بیماری پی می بریم. حتی گاهی با وجود رعایت های بسیار، درگیر این بیماری خطرناک می شویم. به همین دلیل باید تمام جنبه های مربوط به کرونا را در نظر گرفته و تدابیری در نظر بگیریم.

هزینه های درمان کرونا

متاسفانه هزینه های بیماری کرونا بسیار بالا می باشد. گاهی افراد با دارو درمانی و هزینه ای نسبتا پایین بهبود پیدا می کنند، اما در بعضی شرایط افراد به بستری و مراقبت های ویژه در بیمارستان نیاز دارند. طبیعتا به همان نسبت هزینه ها بسیار بالا تر و شرایط سخت تر می شود. حتی گاهی ممکن است درمان این بیماری بسته به شرایط بیمار 100 میلیون هزینه در پی داشته باشد.

از آن جایی که این بیماری متاسفانه روز به روز در حال گسترش بوده و مردم با آن درگیر هستند، سامانه آیریس برای رفع این فشار ها و مشکلات بیمه کرونا را در سامانه خود ارائه می دهد. در ادامه اطلاعات بیشتری در مورد این بیمه شرح می دهیم.

بیمه کرونا

به منظور کاهش نگرانی ها و فشار هزینه های ناشی از ابتلا به کرونا و دسترسی مناسب به خدمات درمانی بیمه کرونا توسط شرکت های بیمه ارائه شد. این بیمه خدمات مختلفی را پوشش می دهد که در مواقع نیاز می توانید از آن ها بهره مند شوید.

دلایل استفاده از بیمه کرونا

گسترش بیماری کرونا باعث بروز مشکلات فراوانی شده است. یک از این مشکلات، بیکار شدن افراد بسیاری در سطح جامعه می باشد. این موضوع به خودی خود فشار های زیادی را به این افراد تحمیل می کند.

از طرفی آلوده شدن به این بیماری و هزینه های بالای درمان، فشار را مضاعف و شرایط را سخت تر می کند.

به همین دلیل استفاده از بیمه کرونا به دلیل غیر قابل پیش بینی بودن ابتلا به آن، کاهش فشار ها و هزینه های ناشی از آن و از طرفی بهره مندی از شرایط و خدمات خاص بیمه در طول درمان بسیار مورد اهمیت می باشد.

مزایای بیمه کرونا

این بیمه برای حمایت از سلامتی جامعه در شرایط کنونی در نظر گرفته شده است. مزایای بیمه کرونا به شرح زیر می باشد:

 • یکی از مزایای این بیمه پرداخت هزینه های بستری مبتلایان به کرونا، تا سقف 100 میلیون تومان می باشد.
 • افرادی که به دلیل ابتلا به بیماری کرونا مجبور به قرنطینه و باز ماندن از کار می شوند، این بیمه به ازای هر روز باز ماندن از کار به مدت یک ماه تا سقف 1 میلیون تومان به آن ها پرداخت می کند.
 • در صورت فوت یکی از افراد خانواده تا 1 میلیارد تومان برای کاهش بخشی از فشار های مالی به باز ماندگان پرداخت می شود.
 • امکان خرید این بیمه به صورت غیر حضوری، در کم ترین زمان امکان پذیر می باشد.

انواع بیمه کرونا

به دلیل شیوع بیماری و به وجود آمدن شرایط مختلفی برای مردم بیمه های مختلفی در خصوص بیماری کرونا ارائه می شود. این بیمه ها شامل: بیمه کرونا سرمد، بیمه سه گانه کرونا سامان، بیمه مسافرتی کرونا، بیمه درمان تکمیلی همراه با پوشش بیمه کرونا، بیمه عمر همراه با پوشش امراض خاص و درمان بیماری کرونا می شود.

هر فردی با توجه به شرایط و نیاز خود می تواند از بیمه های ذکر شده بهره مند شود.

بیمه سه گانه کرونا سامان

این بیمه دارای مزایای خاصی نظیر: پوشش هزینه های بستری تا 100 میلیون، جبران هزینه های بیکاری تا 30 میلیون و پرداخت سرمایه عمر تا 1 میلیارد تومان می باشد. در ادامه توضیحاتی در مورد هر یک از مزایای بیمه ارائه می دهیم.

 • به دلیل بی کار شدن افراد فراوان در پی گسترش این بیماری و اضافه شدن هزینه های درمان آن علاوه بر افزایش فشار مالی حاصل از بیکاری، این بیمه تا 100 میلیون هزینه های درمانی و بستری در بیمارستان ها را پوشش می دهد.
 • آلوده شدن به ویروس کرونا و قرنطینه شدن باعث مشکلات مختلفی از جمله ضرر های مالی می باشد. این بیمه تا 30 میلیون تومان از خسارت وارد شده به شما را جبران می کند.
 • متاسفانه در این بین افراد زیادی به دلیل آلوده شدن به بیماری درگذشتند. مرگ عزیزان و اطرافیان به تنهایی فشار زیادی وارد می کند؛ اما در بعضی مواقع مشکلات مالی هم به این فشار ها اضافه می شود. بیمه سه گانه کرونا تا 1 میلیارد تومان برای کم کردن فشار های مالی به خانواده متوفی پرداخت می کند.

تمام این مزایا برای کم کردن بخشی از فشار ها و استرس های این دوران در نظر گرفته شده است. به این صورت فرد بیمار می تواند به جای نگرانی از هزینه ها فقط به درمان خود فکر کند.

بیمه مسافرتی کرونا

اخیرا برخی از شرکت های بیمه های مسافرتی اقدام به ارائه بیمه مسافرتی همراه با بیمه کرونا کرده اند. این کار باعث راحتی، امنیت و بهرمندی از خدمات ویژه در مواقع ضروری هنگام سفر می شود

شرکت های ارائه دهنده بیمه کرونا روی بیمه مسافرتی

شرکت سامان از ارائه دهندگان بیمه مسافرتی کرونا می باشد. این بیمه سراسر نقاط دنیا را به جز کشور آمریکا و کانادا را پوشش می دهد.

شرایط و مزایای استفاده از بیمه نامه آن ها

با استفاده از این بیمه می توانید از خدمات بسیاری بهره مند شوید. این خدمات شامل: پرداخت هزینه های فوریت های پزشکی، پوشش های کامل و مناسب برای هر نوع سفر و مقصد، بهره مندی از اپراتور 24 ساعته در 7 روز هفته به زبان فارسی، بهره مندی از خدمات کمک رسانی در 7 روز هفته به صورت 24 ساعته، پرداخت هزینه ها تا سقف 50000 یورو در مقصد، پرداخت هزینه هایی به دلیل مفقود شدن چمدان ها، جبران خسارت های ناشی از وقفه های سفر، پرداخت هزینه های فوریت های دندانپزشکی، بهره مندی از بیمه سرقت و آتش سوزی منزل در هنگام سفر، بهره مندی از آمبولانس هوایی در صورت نیاز، بهره مندی از مشاوره حقوقی در مقصد و پرداخت هزینه های دعاوی، جبران هزینه ها و خسارت های ناشی از کنسلی سفر، جبران هزینه های پزشکی ناشی از بیماری کرونا می باشد.

شما می توانید این بیمه را بدون نیاز به مراجعه حضوری و به صورت آنلاین در کم ترین زمان خریداری کنید.

بیمه درمان تکمیلی

از انواع بیمه های درمانی می توان به بیمه درمان تکمیلی کرونا اشاره داشت. این بیمه به صورت اختصاصی هزینه های درمان یا فوت بیمار مبتلا به کرونا را جبران می کند. علاوه بر آن شرایطی ویژه برای افراد تحت درمان و حتی بیمار فوت شده در نظر گرفته شده است.

شرکت های ارائه دهنده بیمه کرونا روی بیمه نامه تکمیلی

طراحی بیمه درمان تکمیلی توسط شرکت بیمه سامان انجام شده است. در صورت خرید این بیمه قبل از ابتلا به بیماری کرونا تا زمان درگیر شدن با آن، می توانند از خدمات درمانی آن بهره مند شوند.

مزایای استفاده از این بیمه نامه ها

بیمه تکمیلی کرونا دارای 3 نوع پوشش بیمه ای می باشد. این سه نوع پوشش ابعاد مختلف درمانی و حیات بیمه شده را در بر می گیرد.

 • جبران و پرداخت هزینه های پزشکی و درمانی ناشی از کرونا و یا حوادث اولین نوع پوشش بیمه ای آن می باشد.
 • پرداخت غرامت بستری روزانه در بیمارستان به دلیل ابتلا به کرونا و یا به دلیل بروز حوادث دومین نوع پوشش بیمه ای آن است.
 • جبران و پرداخت سرمایه فوت، نقص عضو و یا از کار افتادگی به دلیل بیماری کرونا و یا به دلیل بروز حوادث سومین نوع پوشش بیمه ای آن می باشد.

دقت داشته باشید که تهدات این بیمه به ازای هر کدام از پوشش های بیمه ای آن متفاوت می باشد. افراد با توجه به میزان یا سقف مشخص شده در قرار داد بیمه نامه، می توانند از خدمات درمانی در زمان ابتلا به بیماری استفاده کنند.

تعهدات بیمه درمانی کرونا در 2 گروه و 6 طرح مختلف ارائه شده است. هر فردی با توجه به شرایط خود می تواند یکی از این طرح ها را انتخاب و سپس خریداری کند.

دوره انتظار و شرایط لازم جهت خریداری بیمه نامه تکمیلی

دوره انتظار در حقیقت همان مدت زمانی است که بیمه گر در مقابل جبران خسارت تعهدی ندارد. افراد برای تهیه این بیمه نامه باید شرایط زیر را دارا باشند:

 • خرید بیمه نامه تکمیلی برای افرادی در بازه سنی 5 تا 75 امکان پذیر می باشد.
 • دوره انتظار بیماری کرونا، 14 روز از تاریخ صدور بیمه نامه است.
 • برای سایر پوشش های از نوع حادثه، دوره انتظار در نظر گرفته نمی شود.
 • افراد زیر 18 سال باید توسط خانواده خود بیمه شوند.
 • خرید و صدور این بیمه نامه به صورت نقدی می باشد.

بیمه عمر با پوشش امراض خاص و درمان کرونا

این بیمه پوشش های کامل بیمه ای و سرمایه گذاری را در بر می گیرد. بیمه عمر دارای بالاترین سطح تعهدات در پوشش های امراض خاص و درمان، بستری شدن در بیمارستان، بیمه اموال در زمان زلزله و سرقت و ... می باشد. برای تامین آسایش و راحتی مردم، شرایط مختلف زیادی در این بیمه لحاظ شده است.

بیمه عمر انواع بیماری مختلف و شایع را به تفکیک گروه سنی در  بر می گیرد. این بیماری ها شامل: سرطان ها (سرطان، پیوند مغز استخوان)، بیماری های قلبی (حمله قلبی، سکته مغزی و قلبی، جراحی آئورت، جراحی گرافت، بافت پیوندی و بایپس شریان، کرونر جراحی دریچه قلب، پیوند قلب و کلیه، مراحل انتهایی بیماری کلیوی)، بیماری های مغز و اعصاب (تومور خوش خیم مغزی، وضعیت پایدار نباتی، کاهش بینایی عمیق، ناشنوایی، دیستروفی عضلانی، فقدان کامل اندام ها، بیماری پارکینسون ایدیوپاتیک، بیماری آلزایمر، بیماری عصبی حرکتی، کما، ترومای شدید سر، عدم توانایی تکلم،فلج اندام، مولتیپل اسکلروزیس، آنسفالیت ویروسی حاد، بیماری ام اس) می باشد. همچنین سایر بیمار های وخیم کبدی، بیماری مزمن ریوی، هپاتیت ویروسی، سوختگی های شدید، پانکراتیت مزمن، آرتریت روماتوئید وخیم، پیوند (پانکراس، کبد، بافت همبند، روده کوچک، ریه) را در بر می گیرد.

شرکت های ارائه دهنده بیمه عمر همراه با بیمه کرونا

شرکت سامان ارائه دهنده این بیمه خاص با شرایطی بسیار عالی می باشد.

شرایط و مزایای استفاده آن ها

این بیمه دارای مزایای بسیاری می باشد. این مزایا به شرح زیر می باشد:

 • با کم ترین سطح درآمد هم می توانید سرمایه گذاری تضمین شده و سود دهی داشته باشید.
 • می توانید در زمان بازنشستگی خود از محل سرمایه گذاری مستمری دریافت کنید.
 • می توانید از بیمه درمان تکمیلی و پرداخت هزینه بیماری های سرطان و امراض خاص تا 500 میلیون تومان بهره مند شوید.
 • در صورت از کار افتادگی می توانید سرمایه و درآمدی داشته باشید.
 • سرمایه فوت برای جبران بخش کمی از خسارت وارد شده به خانواده پرداخت می شود.
 • در بر گیرنده بیمه جامع اموال نظیر زلزله و سرقت می باشد.
 • در صورت سرقت کالا های دیجیتالی مانند: موبایل، تپلت، لپ تاپ و ... جبران خسارت می شود.

نحوه ثبت نام و هزینه بیمه کرونا

شما از طریق سامانه آیریس می توانید سایر بیمه های مختلف ذکر شده را از نظر قیمت و خدمات با هم مقایسه و سپس برای خرید بیمه مورد نظر اقدام کنید. ثبت نام این بیمه ها از طریق سامانه آیریس به صورت آنلاین در کم ترین زمان ممکن و پرداختی آسان امکان پذیر می باشد.

جمع بندی: در این مقاله به تمامی بیمه های مختلف ارائه شده برای بیماری کرونا پرداختیم. تمام مزایا و جنبه های مختلف استفاده از هر یک از آن ها را برای آسان کردن فرآیند تصمیم گیری، به صورت کامل مورد بررسی قرار دادیم. شما با توجه به موارد گفته شده می توانید به راحتی با توجه به نیاز خود از طریق سامانه آیریس بیمه مورد نظر خود را خریداری و از امکانات آن بهره مند شوید.

هر کجای ایران هستی آنلاین سفارشتو بده